Starożytna Grecja- Śladami bogów! Objazdowa wycieczka po...

Śladami greckich bogów

12-dniowa wycieczka objazdowa autokarem klasy LUX, noclegami, śniadaniami i obiadokolacjami oraz bogatym programem zwiedzania.

w cenie od

1 955

OFERTA WYPRZEDANA!poproś o wznowienie

Chcę by ta oferta została wznowiona

Spóźniłeś się? nie szkodzi, w większości ofert jest możliwe ich wznowienie, dzięki Twojemu zgłoszeniu zadbamy o to!
Zamiast 2 299 zł
Rabat -15%
Oszczędzasz 344 zł
Oferta nr: 84275, dodano 08.01.2020
Czas trwania oferty już minął!

Starożytna Grecja- Śladami bogów! Objazdowa wycieczka po najciekawszych miejscach Riwiery Olimpijskiej.

w tej okazji znajdziesz:

1955 zł zamiast 2299 zł za 12-dniową wycieczkę Grecji- Śladami Greckich Bogów dla 1 osoby, z noclegiem w pokoju 2 osobowym w terminie 09.06.- 20.06.2020
1955 zł zamiast 2299 zł za 12-dniową wycieczkę Grecji- Śladami Greckich Bogów dla 1 osoby, z noclegiem w pokoju 2 osobowym w terminie 09.09.- 20.09.2020

szczegóły okazji:

Grecja to kraj o bogatej kulturze i wielowiekowej historii, na podstawie której zbudowano po części cywilizację europejską. Jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych wyjazdów Polaków. Sprawdźmy, co ma do zaoferowania.

W trakcie pobytu na półwyspie Peloponez zakwaterowanie w hotelu o dobrym standardzie, gwarantującym udany wypoczynek. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienką. W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach ** / *** położonych na peryferiach miast. Nocleg tranzytowy ze śniadaniem na terenie Serbii.

Program ramowy:

 • 1 dzień - wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry.

 • 2 dzień - przejazd przez Serbię, Macedonię, Grecję. Planowany przyjazd na Riwierę Olimpijską w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 • 3 dzień - po śniadaniu przejazd do miejscowości Litochoro, z której wyruszają wszystkie szlaki na Olimp. Spacer wąwozem rzeki Enipeas w Parku Narodowym Olimpu. Przejście na punkt widokowy Masyw Olimpu - siedziby 12 bogów w olimpijskich. Nie ma w Grecji drugiej takiej góry – najwyższej w kraju, magicznej, porośniętej wspaniałą, dziką roślinnością. Następnie wyjazd w kierunku Meteora - potężnego centrum klasztornego wschodniego kościoła ortodoksyjnego, które znajduje się w miejscowości Kalambaka. W drodze zobaczymy cudowne źródło przy kościółku “Święty Piątek” Agia Paraskiewi. Meteory od zawsze fascynowały, chociaż popularność turystyczną zdobyły dopiero w 1981 roku, tuż po premierze filmu z Jamesem Bondem: "Tylko dla twoich oczu". Zwiedzanie klasztorów Meteora, nazywanych greckim ósmym cudem świata, rozpoczniemy od pracowni ikon, gdzie dowiemy się w jaki sposób powstają sakralne obrazy. Następnie przejedziemy trasą widokową, wśród wyrastających z ziemi na 540 m. skał o fantastycznych kształtach, do najstarszego, najwspanialszego i najważniejszego klasztoru - Megalo Meteoro. Dowiemy się jak wyglądało życie mnichów za czasów największego rozkwitu tego ośrodka monastycznego. Odwiedzimy również największą świątynię Meteorów - katholikon Przemienienia Pańskiego. Po zakończeniu zwiedzania przejazd na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 • 4 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku Delf, po drodze zatrzymamy się w Termopilach przy pomniku Króla Leonidasa. Zwiedzanie Delf zaczniemy od sanktuarium delfickiego Świętego Kręgu Apollina. Sanktuarium powstało w miejscu, gdzie jak wierzyli Grecy Zeus przy pomocy orłów wyznaczył pępek świata. Ptaki spotkały się nad Delfami, wypuszczone przez niego z przeciwnych stron świata. Centralnym miejscem sanktuarium była świątynia Apollina, gdzie znajdowała się słynna wyrocznia. Jej siła była tak ogromna, że praktycznie żadne ważne decyzje państwowe nie były podejmowane bez konsultacji z wyrocznią. Za każdą z przepowiedni należało słono płacić. Nam, co ważne, uda się wysłuchać wyroczni gratis. Zobaczymy co ciekawego przepowie turystom Funclubu ;) Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Peloponezu, do miejscowości położonej przy Kanale Korynckim. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 • 5 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie Aten. W programie zwiedzania: stadion Kalimarmaro, park Zapion, kolumny sanktuarium Zeusa, Łuk Hadriana, Święte Wzgórze Ateńskie - Akropol Aeropag. Następnie wzdłuż starożytnej Agory i Forum Romanum przejście do najstarszej dzielnicy ateńskiej Plaki. Pobyt w stolicy Grecji zakończy uroczysta zmiana warty pod Parlamentem w wykonaniu żołnierzy Evzoni. Przejazd na nocleg w okolicach Koryntu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 • 6 dzień - po śniadaniu przejazd Kanałem Korynckim na Peloponez i przejazd do Myken, gdzie zwiedzimy ruiny miasta najstarszej cywilizacji europejskiej oraz domniemanego grobowca Agamemnona. Następnie zwiedzanie małej Argolidy, tj: Epidauros z najlepiej zachowanym Antycznym Teatrem na 14 tys. osób. Widownia teatru zachowała się w doskonałym stanie, głównie dlatego, że przez wiele lat przykryta był warstwą ziemi. Teatr słynie z fenomenalnej akustyki. Nawet z najwyższego 55 rzędu widowni doskonale słychać monetę czy pudełko zapałek upuszczone na scenie. W dalszym ciągu dnia przejazd do Nafplio - pierwszej stolicy niepodległej Grecji. Miasto było niezwykle istotnym portem w dawnych czasach. Nie dziwne zatem, że w swojej historii przechodziło z rąk do rąk. Było bizantyjskie, potem tureckie, należało również do Wenecji. W 1822 r., po wyzwoleniu Grecji z rąk Turków, Nafplio stało się na kilka lat stolicą Hellady. Przejazd na nocleg na półwyspie Peloponez. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 • 7–9 dzień – wczasy w hotelu na Półwyspie Peloponeskim. W trakcie pobytu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych proponowanych przez rezydenta. Śniadania i obiadokolacje w hotelu.

 • 10 dzień – po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do największego ośrodka Tesalii – Volos, historycznego miasta malowniczo położonego pośród wspaniałych gór Pelion. Znajdują się tutaj liczne muzea między innymi muzeum archeologiczne, które słynie z wyjątkowej kolekcji hellenistycznych nagrobków. Są one pięknie ozdobione płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny z życia dawnych mieszkańców Grecji. Po zwiedzaniu przejazd na nocleg w okolicach Wolos. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 • 11 dzień – po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze postoje. W godzinach wieczornych przejazd na nocleg tranzytowy w Serbii. Zakwaterowanie w hotelu.

 • 12 dzień – po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Polski. Przekroczenie granicy w późnych godzinach wieczornych. Uwaga przyjad do ostatnich miast w Polsce juz 13 dnia rano.

Pilot nie rozlicza się ze zbieranej opłaty obowiązkowej podanej w ofercie. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.

W cenie

 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,

 • 2 noclegi na półwyspie Peloponeskim,

 • 6 noclegów na trasie zwiedzania w hotelach ** / ***,

 • 1 nocleg tranzytowy w Serbii ze śniadaniem,

 • 10 śniadań i 9 obiadokolacji,

 • zwiedzanie Grecji według programu,

 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),

 • opieka rezydenta na miejscu.

Obowiązkowe

 • ubezpieczenie KL/NNW: 70 PLN/os.,

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe oraz miejscowi przewodnicy 100 euro/os.,

 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

Opcjonalne

 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os. - umożliwia bezkosztową rezygnację z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi.

 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy - umożliwia bezkosztową rezygnację z imprezy, zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia,

 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.,

 • rezerwacja miejsca w autokarze: 50 PLN/os.,

 • wycieczki fakultatywne.

Wyżywienie:

 • Grecja słynie głównie z przepysznych owoców morza, serwowanych na wiele sposobów. Będąc w Grecji należy spróbować sosu Tzatziki czyli jogurtu przyprawionego czosnkiem, ogórkiem i miętą. Inną propozycją może być pasta Taramasalata z ikry z bułką tartą lub Souvlaki czyli mięso opiekane na szpikulcu. Ciekawostką jest fakt, że Grecy do każdego posiłku podają pieczywo. Z alkoholi: Ouzo, Metaxa oraz wino z młodych owoców Retsina.

Przejazd:

 • transport autokarem trwa około 25 godzin od momentu przekroczenia granicy polskiej,

 • przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię,

 • przyjazd na Riwiere Olimpijską w godzinach popołudniowych,

 • wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych,


 

Przystanek

Godzina

Dopłata

Bydgoszcz

Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59

22:45

130 PLN

Chodzież

Stacja Orlen, ul. Ujska 12

23:35

130 PLN

Częstochowa

McDonald's przy BP, aleja Wojska Polskiego 263/271 kierunek Katowice

04:45

0 PLN

Gdańsk

Stacja Orlen, Trakt Św. Wojciecha 43/45, 80-044 Gdańsk

20:15

180 PLN

Gdynia

Dworzec PKP, plac Konstytucji 1

19:15

200 PLN

Gliwice

parking przy Mcdonald’s, ul. Pszczyńska 325, obok centrum handlowego Europa Centralna

06:45

0 PLN

Głogów

Parking TESCO przy ul. Piłsudskiego 15

02:00

160 PLN

Gorzów Wielkopolski

Stacja paliw SHELL, ul Kasprzaka 13

22:45

150 PLN

Grudziądz

Stacja Orlen, Michale 114

22:15

160 PLN

Katowice

stacja paliw BP z McDonald's przy A4, kierunek Wrocław, ul. Górnośląska 55

06:00

0 PLN

Koszalin

Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin

20:45

180 PLN

Kościan

Stacja Orlen, ul. Śmigielska 62

02:10

40 PLN

Kraków

STACJA PALIW BP, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic

04:40

120 PLN

Legnica

Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44

03:15

130 PLN

Leszno

Stacja paliw LOTOS, ul. Balonowa 35, 64-100 Leszno

02:35

30 PLN

Lubin (dolnośląskie)

STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1

02:45

130 PLN

Łódź

parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53

02:30

0 PLN

Nowa Sól

Dworzec PKS, ul. Towarowa 3

01:00

160 PLN

Opole

stacja paliw LOTOS, Rogów Opolski 1A węzeł Krapkowice przy drodze krajowej 45

05:45

10 PLN

Piła

Stacja Paliw Lukoil, Aleja Poznańska 93, 64-920 Piła

23:15

130 PLN

Piotrków Trybunalski

Oberża Złoty Młyn w Majkowie Dużym, 2 km od A1 kierunek Wrocław

03:45

0 PLN

Polkowice

parking przy Aqua Parku, ul. Młyńska 4

02:30

130 PLN

Poznań

McDonald's Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2

01:15

50 PLN

Rawicz

Stacja paliw Pieprzyk, węzeł S5 zjazd na Korzeńsko

03:05

20 PLN

Rzeszów

stacja paliw Shell ul. Hetmańska 46

02:10

180 PLN

Słupsk

Dworzec PKP, ul. Hugona Kołłątaja 32

19:45

180 PLN

Szczecin

Stacja paliw Circle K, ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin

21:15

180 PLN

Szczecinek

Dworzec PKP, ul. Dworcowa 1

22:00

150 PLN

Świebodzin

stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin

23:45

120 PLN

Tarnów

Stacja Paliw Grosar ul. Jana Pawła II 22

03:10

150 PLN

Tczew

Stacja BP, ul. Braci Grimm 1B

21:15

180 PLN

Toruń

dworzec PKP Toruń Miasto, plac 18 Stycznia

21:45

130 PLN

Warszawa

Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)

00:30

0 PLN

Wrocław

PARK HANDLOWY BIELANY, parking przy IKEA, ul. Czekoladowa

04:30

20 PLN

Zielona Góra

Stacja paliw ORLEN, ul. Sulechowska 40

00:30

160 PLN

Żory

STACJA PALIW AMIC ENERGY, ulica Kościuszki 57

07:30

0 PLN


 

 • Okazja:12 wyjazd Śladami Greckich Bogów dla 1 osoby z biurem podróży:

 • Wybierz dla siebie

 • 1955 zł zamiast 2299 zł za 12-dniową wycieczkę Grecji- Śladami Greckich Bogów dla 1 osoby, z noclegiem w pokoju 2 osobowym w terminie 09.06.- 20.06.2020

 • 1955 zł zamiast 2299 zł za 12-dniową wycieczkę Grecji- Śladami Greckich Bogów dla 1 osoby, z noclegiem w pokoju 2 osobowym w terminie 09.09.- 20.09.2020

 • Klient ma obowiązek potwierdzenia rezerwacji dzwoniąc na numer telefonu podany na kuponie i potwierdza swoją rezerwacje własnym imieniem/nazwiskiem oraz kodem kuponu.

 • Jedna osoba może zakupić nieograniczoną liczbę kuponów!

 • Zawierasz umowę z: We Love Travel

podmiot odpowiedzialny:

10 Million Customers Sp. z o.o.

Chłapowskiego 28/39
63-100 Śrem
Wielkopolskie

NIP 785-180-63-56

Oferta ważna:

od 09-06-2020 do 20-09-2020
 • Oferta ważna w terminie 09.06.- 20.09.2020

 • Numer oferty: 84275

 • PRZED ZAKUPEM KLIENT JEST ZOBOWIĄZANY DO SPRAWDZENIA DOSTĘPNOŚCI WYJAZDU Z POSZCZEGÓLNYCH MIAST.

 • Należy zakupić przynajmniej 2 kupony (pokoje 2 osobowe).

 • Natychmiast po zakupie należy ponownie skontaktować się z organizatorem podając kod kuponu.

 • Modyfikacje z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem i pod warunkiem dostępności preferowanych terminów.

 • W przypadku braku potwierdzenia rezerwacji, kupon zostanie uznany za wykorzystany.

 • O dostępności terminów decyduje kolejność dokonania rezerwacji.

 • Cena nie zawiera:

 • ubezpieczenie KL/NNW: 70 PLN/os.,

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe oraz miejscowi przewodnicy 100 euro/os.,

 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

 • Warunki wjazdowe

 • każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania paszportowych, celnych, zdrowotnych i innych przepisów kraju, do którego podróżuje. Klient odpowiedzialny jest za dotrzymanie wszelkich przepisów niezbędnych do przeprowadzenia imprezy turystycznej, o których został poinformowany przez organizatora.

 • cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych

 • dokumenty: dowód osobisty lub paszport

 • zaleca się wyrobienie karty EKUZ

 • Po przyjeździe do obiektu należy okazać wydrukowany kupon.

 • Zakupienie kuponu jest równoznaczne z zawarciem Umowy z organizatorem

 • Od momentu zawarcia Umowy obowiązują warunki ogólne biura podróży We Love Travel

Sprawdź dostępność:

782 282 282

Wybierz swoją okazję:


1955 zł zamiast 2299 zł za 12-dniową wycieczkę Grecji- Śladami Greckich Bogów dla 1 osoby, z noclegiem w pokoju 2 osobowym w terminie 09.06.- 20.06.2020
1955 zł zamiast 2299 zł za 12-dniową wycieczkę Grecji- Śladami Greckich Bogów dla 1 osoby, z noclegiem w pokoju 2 osobowym w terminie 09.09.- 20.09.2020

Sprawdź dostępność

782 282 282

Ostatnio oglądane zobacz wszystkie

r e k l a m a